CS

Pojištění

Kvalitní a cenově výhodné pojištění je základ. Naši specialisté Vám připraví nabídku na míru od renomovaných pojišťoven, se kterými úzce spolupracujeme.

phone

+420 566 520 999

Kvalitní a cenově výhodné pojištění je základ. Naši specialisté Vám připraví nabídku na míru od renomovaných pojišťoven, se kterými úzce spolupracujeme.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Věděli jste?

Co, kdy a proč pojistit? Zjistěte detaily...

Povinné ručení pro vozidla nad 3,5 t

V České republice platí povinnost sjednání zákonného pojištění známého pod názvem povinné ručení, které se vztahuje nejen na motocykly a osobní vozidla, ale také na nákladní vozidla, traktory, autobusy, sanity, obytné automobily, tahače, různé pracovní stroje a přípojná vozidla i bez vlastního motoru.

Platí pravidlo, že každé registrované vozidlo s technickým průkazem a registračními značkami, musí být pojištěno.

Pojištění nákladních vozidel nad 3,5 t

Povinné ručení ovlivňují různá kritéria jako značka a typ vozidla, objem a výkon motoru, rok výroby, ale také jeho celková hmotnost. V případě nákladních vozidel rozlišujeme tři hmotnostní kategorie:

- do 3,5 tuny
- nad 3,5 tun až do 12 tun
- nad 12 tun

Všeobecně platí, že čím těžší nákladní vůz je, tím více majitel a provozovatel za povinné ručení nákladního vozidla zaplatí. Je to logické, protože velké a těžké nákladní vozidla mívá vážnější dopad na stav veřejných komunikací a v případě nehody vznikají daleko vyšší škody.

Co je to
nákladní vozidlo

Nákladní vozidlo je lidově označováno jako náklaďák a jedná se užitkový vůz, který slouží primárně k přepravě různého nákladu. Nákladní vozidla se dělí dle váhy (viz. výše) s tím, že většina omezení a zákazů na komunikací platí až pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny.

Mezi nákladní vozidla patří zejména často používané pickupy a dodávky, dále pak skříňové, plachtové, valníkové a sklápěčkové nákladní automobily, cisterny, jeřáby, bagry, požárnické vozy, vozidla pro přepravu zvířat, pojízdné prodejny atd. Speciální nákladních vozidel existuje celá řada a všechny bez výjimky musí mít sjednané platné pojištění. Výjimky jsou definovány v příslušném zákoně.

Jak vybrat povinné ručení pro nákl. vozidla nad 3,5 t

Nákladní vozidla jsou obvykle součástí flotilového pojištění, které firmy s pojišťovnami řeší v rámci jedné velké pojistné smlouvy. V takovém případě firma pouze na hlásí každý nový vůz, který je poté zařazen do pojistné smlouvy.

Jinak lze samozřejmě povinné ručení řešit samostatně a to prostřednictvím porovnání pojištění online, kdy si povinné ručení nejen srovnáte, ale také rovnou uzavřete.

PŘESTAVBY VOZIDEL SCHVÁLENÉ
MINISTERSTVEM DOPRAVY

Změny rozvorů a montáže nástaveb schválené ministerstvem dopravy - rozhodnutí č. HP-0402.

Testováno a schváleno pro výrobce Mercedes-Benz, MAN, VOLVO, DAF a FUSO technickou zkušebnou vozidel.